Ekonomik, Uygun Fiyata Toner Nereden, Nasıl Alınır?

Yazar Hakan Kıraç 16/03/2016 0 Yorum(lar)

Ekonomik bir şekilde baskı yapabilmeniz adına dikkat edebileceğiniz pek çok kriteri sıralandırmak mümkündür. Bu kriterlerin büyük bir kısmı toner ile alakalıdır. Dolayısıyla eğer ki bir toner satın alma aşamasındaysanız yada düşünüyorsanız, o halde bu süreçte bazı kriterleri gözden geçirerek, daha uygun fiyatlı toner satın almanız ve aynı zamanda daha ekonomik bir baskı yapmanız mümkün olacaktır.

 

Toner satın almaya karar verdiğinizde doğal olarak orjinal almayı planlıyorsunuzdur. Bütçenizi ve hatta fiyat araştırmalarınızı da bu doğrultuda yapmış olabilirsiniz. Fakat eğer gerçekten hem tonere verdiğiniz bütçeyi düşürmek hem de bunun bir sonucu olarak baskı sayısının daha ekonomik olmasını istiyorsanız, muadil toner olarak tanımlanan ve orjinal tonerlerin yerini tutan toner modellerini incelemenizi öneriyoruz.

 

Muadil Toner Nedir?

Muadil toneri sizlere tavsiye etmemizin pek çok sebebi var. Bu sebepleri sıralamadan önce tam olarak muadil toner nedir, ne işe yarar belirtmeliyiz.

Muadil toner, piyasada tıpkı orjinal tonerler gibi satılan ancak orjinal olmayan tonerlerdir. Bu tonerler yapısal ve işlevsel olarak orjinallerin yerini tutmakta ve bu sayede kullanıcıların da beklentilerini karşılamaktadır. Dolayısıyla bir muadil toner, doğru bir firmadan sıfır olarak satın alındığında neredeyse bir orjinal tonerin özelliklerini sunmaktadır. Aradaki farklı anlamak yapısal olarak kolay olabilir ancak baskı kalitesi olarak zordur çünkü baskı kalitesindeki kaybı yüzde olarak ifade etmemiz gerekirse %5 civarında olduğunu söyleyebiliriz.

 

Kısacası muadil toner, daha düşük bütçeyle satın alabileceğiniz ve orjinal yerini tutan modellerdir. Fakat bunu istismar eden satıcı firmalar da bulunmaktadır. Bu firmalar genel olarak kullanılmış olan tonerleri doldurup muadil olarak satmakta ve bundan büyük kar elde etmeyi amaçlamaktadır. Dolayısıyla ister orjinal isterseniz de muadil bir toner satın almaya karar verin; satın alacağınız firmanın mutlaka güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bazı firmaların bu gibi girişimler ile kar elde etme çalışmalarını boşa çıkaracak olan şey ise tonerler hakkında sahip olacağınız bilgilerdir. Dolayısıyla sizlere bir tonerin orjinal olup olmadığını anlamak için hazırlamış olduğumuz diğer yazımıza göz gezdirmenizi öneririz.

 

Uygun Fiyat, Ucuz Toner Satın Almak

Orjinal olmayan muadil olarak tanımlanan toneri satın almak belki çok da doğru bir karar olarak görünmeyebilir. Fakat hem işlevselliği hem de özellikleri bakımından bir orjinal toneri aratmaması ile uygun fiyat ile satılıyor olması sizi muadil toner satın almaya teşvik eder. Özellikle sürekli toner ihtiyacı duyulan büyük firmalar açısından bu durumu ele aldığımızda, normal toner ihtiyacı ve bu ihtiyaç doğrultusundaki haftalık, aylık, yıllık tüketimleri oranlarsak, muadil tonerin %50’ye varan bir bütçe geri dönüşü sağladığını söyleyebiliriz. Üstelik bu kadar bütçeye karşılık baskı kalitesinde gözle görülür bir kayıptan bahsetmek de neredeyse imkansızdır. Sizlere güvenilir hizmet anlayışı ile uygun fiyata tonerler sunuyoruz.

Bir yorum yazın

Loading...
Loading...