Orjinal Toner Nasıl Anlaşılır?

Yazar Hakan Kıraç 17/03/2016 1 Yorum(lar)

Orjinal toner satın almak, son derece profesyonel çalışan bir firma için doğru bir tercih olabilir. Nitekim muadil toner olarak adlandırılan ve orjinallerinin yerini tutan tonerlerde, hiç bir şekilde baskı kalitesi kaybı olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu muadil toner olarak adlandırılan tonerlerin, bitmiş orjinal tonerlerin tekrardan doldurulmasıyla piyasada müşterilere satılan tonerlerden %50 oranında çok daha iyi bir baskı kalitesi sağladığını söyleyebiliriz. Fakat yine de muadil bir tonerin sağladığı yeterlilikler orjinal bir tonerin yerini tutamamaktadır. Bu yüzden orjinal toner satın almaya karar verdiğinizde araştırdığınız bir kaç konu vardır.

 

  • Orjinal toner nasıl anlaşılır?
  • Orjinal toner fiyatları ne kadar?
  • Muadil toner satın almalı mıyım?

 

gibi sorular sizi araştırmaya yöneltir. Yazımızın başında muadil tonerin bir orjinal tonerden eksik olan yanına kısaca değinmiştik. Kısacası, kusursuz bir baskı kalitesi ve üstün bir performans beklentiniz varsa, orjinal toner satın almanız daha doğru olacaktır.

 

Tonerin Orjinal Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

 

Böyle bir gerekliliğe sebep duymanız aslında piyasada orjinalmiş gibi satılan tonerlerden kaynaklanmaktadır. Bazı firmalar muadilleri orjinal olarak lanse etmekte ve müşteriye satışını gerçekleştirmektedir. Sonuç olarak beklediğiniz orjinal toneri kullanmamış oluyorsunuz, peki bu sorunu nasıl aşabilirsiniz?

 

  • Zedelenme ve çizikleri kontrol edin. Sıfır ve orjinal olarak satın almış olduğunuz toner orjinal ve tükenmiş bir tonerin doldurulmuşu olabilir. Bunun için dikkat etmeli ve tonerin üzerinde zedelenme olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
  • Orjinal toner ile karşılaştırma yapın. Eğer elinizde orjial bir toner varsa yapısal olarak karşılaştırın, size satılmış olan bir tonerin orjinal olmaması yada muadil olması durumunda, o toner kendisini kesinlikle ele verecektir.

 

Özellikle internet üzerinde online olarak fazlaca ürünlerin bir arada satıldığı sitelere dikkatli yaklaşmalısınız. Burada bulabileceğiniz bir toner, demo bir kartuşun toneri olabilir ve beklentilerinizi karşılamayacak bir baskı kalitesi ile kısa sürede de tükenebilir. Hem orjinal toner hem de muadil toner satın alırken, güvenilir firmaları tercih etmelisiniz.

 

Orjinal Toner Nereden Satın Alınır?

 

Orjinal toner satın almak için güvenilir firmalar önemlidir. Biz yıllar boyu sektörde pek çok müşterimize toner satışı hizmeti sağladık ve bunu yaparken hem daha uygun fiyat hem de daha kaliteli ürün anlayışını benimsedik. Orjinal toner modelleri, tercih edebileceğiniz farklı kategorilerde ve farklı fiyatlarda bulunabilmektedir. Satın almaya karar verdiğinizde, bunu sistem üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kesinlikle sıfır ve orjinal olarak satılan tonerler, müşterilerin beklentilerini karşılayan baskı kalitesi ve uzun kullanım ömrü ile memnuniyet sağlamaktadır.

 

Orjinal toner fiyatları ve uygun seçenekler için web sitemiz kategorilerine göz gezdirmenizi öneriyoruz. Pek çok firmanın sunmadığı fiyatları sunuyoruz hem de orjinal toner garantisi ile bunu yapıyoruz. Uygun ödeme seçenekleri ve kolayca toner satın almak artık daha kolay bir hale geldi.

1 Yorum(lar)

Yunus:
21/03/2016, 07:03:55 AM
Cevapla

Aslında muadil tonerler orjinallerine göre çok daha ekonomik. Ama sorun muadilleri orjinal diye satmaya çalışmaları. Haksız kazanç sağlamak mevzu. Halbuki piyasada muadil toner daha fazla satılıyor. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Bir yorum yazın

Loading...
Loading...