Toner Fiyatlarında Büyük İndirim Farkı

Yazar Hakan Kıraç 12/04/2016 0 Yorum(lar)

En çok kullanılan ofis cihazlarından birisi olan fotokopi makinası ve yazıcının istenilen kalitede çıktı vermesi önemlidir. Çıktı olarak kabul edilen belgeler, ofis içerisinde yada dışarısında pek çok kullanıcıya ulaştırılır. Çıktının kaliteli olması hem ofis içi hem de ofis dışı kullanıcıların belgeyi kullanımı ve niteliği konusunda belli bir kalite algısını kazanmalarını sağlar. Bu aynı zaman da ilgili dökümanın verimli bir şekilde kullanımı açısından da önemlidir. Belgenin baskı kalitesi dediğimiz bu kalite düzeyi, çoğunlukla orjinal toner kullanan firmalar açısından bir şey değiştirmez ancak kullanılan tonerin tükenmesi ve yeni bir tonerin satın alınması aşamasında, HP toner fiyatları, Canon muadil toner fiyatları ve tüm marka yazıcılar için toner fiyatları arasındaki büyük indirim farkı olduğu fark edilir. Bu nedenle toner satışı gerçekleştiren piyasaya genel olarak bakmak, bilgi sahibi olmak ve bilinçli bir toner kullanıcısı olmanız gerekmektedir.

 

Uygun Fiyatlı Tonerler, Kaliteli Toner Midir?

 

Piyasaya genel olarak baktığımızda, uygun fiyatlı toner seçeneklerinin olduğunu fark ederiz. Burada dikkat edilmesi gereken ayrıntı ise söz konusu tonerlerin fiyatından çok sağladığı kalitedir. Fiyatta elbette önemlidir ancak ikinci planda olmalıdır. Nitekim satın alacağınız uygun fiyatlı bir tonerin kalitesizliği söz konusu olduğunda, bu hem o toneri kullanarak çıktı alacağınız cihazın verimli bir şekilde çalışmasını engelleyebilir hem de elde edeceğiniz çıktığının baskı kalitesini düşürebilir. Bu nedenle, yeni toner satın alma aşamasında, toner fiyatları ne kadar diye sorarken aynı zamanda, kalite kavramı üzerinde durmak gerekiyor.

 

Tonerleri kalitesine göre sınıflandırmak ise daha çok tonerin türü ile alakalıdır. Piyasada fiyatlar arasındaki büyük fark da, söz konusu toner çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Başlıca toner çeşitleri; orjinal toner, muadil toner ve dolum tonerdir.

Bir yorum yazın

Loading...
Loading...