Orjinal Toner Mi Muadil Toner Mi?

Yazar Hakan Kıraç 25/03/2016 0 Yorum(lar)

Orjinal toner ile muadil toneri birbiriyle kıyaslarken, en çok sorulan sorulardan birisi de orjinal toner mi yoksa muadil toner mi satın almalıyım? şeklindedir. Burada öncelikle muadil toner tanımına değinmekle başlayalım. Muadil toner aslında orjinale denk gelen bir tonerdir. Öyle ki tam olarak söz konusu orjinal marka ve model için özel olarak üretilmemiş olsa bile, aynı kaliteli ve yapı standartlarını karşıladığından dolayı, orjinal yerine kullanılabilir bir özelliğe sahiptir. Bu da o toner orjinal olmasa bile kullanılabilmesine ve diğer ifade ile daha uygun bir fiyat ile müşterilere satılabilmesine olanak sağlamaktadır. Peki ya orjinal mi yoksa muadil mi?

Sıkça bilinen bir yanlışın altını çizmemiz gerekirse, muadil toner sonradan doldurulmuş olan orjinal tonerler değildir. Satın alma sırasında müşterinin bu yanlış bilgisinden yararlanıp, önceden bitmiş olan orjinal tonerin tekrar doldurularak, muadil tonermiş gibi satılması gibi bir durum söz konusu olmaktadır. Burada müşteri kısmen aldatılmaktadır ve de muadil toner olarak satılan bu tonerlerden beklenildiği gibi baskı kalitesi alınamadığından dolayı, memnuniyetsizlik söz konusudur. Ayrıca muadil toner olarak satılan bu doldurma tonerin baskı kalitesinde %50’ye varan bir düşüş olduğunu söyleyebiliriz.

 

Neden Muadil Toner Satın Alınmalıdır?

 

Muadil toneri satın almanızı gerektirecek pek çok sebep sıralamamız mümkündür. Bu sebepler aynı zamanda daha iyi bir toner seçiminde ihtiyaç duyacağınız kriterleri de ifade eder. Fakat hepsinden önce, en başta da belirttiğimiz üzere, satın alacağınız muadil tonerin sonradan doldurulmuş bir orjinal toner olmamasına ve sıfır bir muadil toner satın almaya dikkat etmelisiniz.

 

  • Muadil toner daha ekonomiktir. Özellikle fiyatları bakımından orjinal tonerler ile muadil tonerleri kıyasladığımızda, aralarında oldukça uçuk bir fiyat farkı olduğunu görebilirsiniz. Bu anlamda muadil toner satın almayı tercih edilmektedir.
  • Baskı kalitesi ve sayısı neredeyse orjinal ile aynı olup, zaten orjnalin taşıdığı pek çok özelliği de sağlamaktadır. Sadece muadil sıfatıyla piyasaya sürülür ki bu da daha doğru bir tanımlamayla, söz konusu orjinal tonerin karşılığı olarak söylenir.
  • Uygun fiyat ve kaliteyi bir arada sağlar. Orjinal tonerlerde kalite arttıkça fiyatın da arttığını biliyoruz. Ancak muadil tonerler de bu söz konusu değildir. Çünkü muadil tonerin üretilmesi ve satışının yapılmasındaki temel amaç zaten kaliteyi daha uygun bir fiyat ile müşteriye sunmaktır. Bu doğrultuda geliştirilmiş olan tonerler, orjinal toner kriterlerini sağladığından dolayı, hiç bir zaman yazıcınıza zarar vermez.

 

Muadil Toner Fiyatları Ne Kadar?

 

Sizlere uygun fiyatlı muadil toner sunuyoruz. Bunu yaparken, doldurma tonerleri değil; sıfır ve kullanılmamış muadilleri satıyoruz. Dolayısıyla orjinal ile kıyaslama yaptığınızda, çok daha uygun bir fiyata, kaliteli ve beklentilerinizi karşılayacak bir muadil toner satın alabilirsiniz. Muadil toner fiyatları ve uygun fiyata satın almak için web sitemize göz gezdiriniz.

Bir yorum yazın

Loading...
Loading...